09191266670

جاذبه‌های گردشگری ماسال

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | جمعه 31 فروردین 1397 در ساعت 21 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

جاذبه‌های گردشگری ماسال

از جاذبه‌های گردشگری تور ماسال می‌توان به منطقه جنگلی طلاسکوه وآری دول، منطقه باستانی اسبه ریسه باغارهای و صخرهای بلند‌، گردشگاه ریزه مندان، ییلاق شالماء، چلسی بیلگاه دون، اسپی دشت، دشت النزهوویرگاه، خندیله پست مارجونه، رشت پشت، وشنه راه، واشیار،صی فی، اولسبلنگاه، نم نم پشت، خشکه دریا، تلارگاه ملومه بند، غارآویشو، مناطق باستانی درخانه، گیله سرا، وردم، منطقه یادمانی مشهد میرزا(محل شهادت میرزاکوچک خان اشاره کرد.

غار آویشو

در شهرستان ماسال بیش از 17 غار بزرگ و کوچک وجود دارد که بزرگترین آن‌ها غار آویشو در بلندای 1300 متری از سطح دریا و بین مناطقی ییلاقی و در بستر دره‌ای کم آب قرار دارد و در نوع خود در ایران کم‌نظیر است که دیدن قندیل‌ها و مناظر بکر اطراف و درون غار بیاد ماندنی است، همین‌طور غارهایی همچون غار باستانی خندیله پشت، غار چسلی، غار کلچال را می‌توان در این شهرستان نام برد.

شهر آبشارهای بلند

آبشارهایی از قبیل آبشار ویوز در مجاورت منطقه ییلاقی النزه در شاندرمن، آبشار خون با ارتفاع بیش از 15 متر، آبشار تولی نساء و آبشار رامینه با ارتفاع 10 مترو همچنین آبشارهای رودخانه چسلی در ماسال و وزن، جیره وزن، شَتَه میل، واشیار و دیوه ونده در شاندرمن از جمله جاذبه‌های دیدنی شهرستان ماسال محسوب می‌شوند‌.

دیواره سنگی اسبه ریسه

دیواره سنگی اسبه ریسه ماسال دارای یکی از صخره‌های بلند سنگ نوردی کشور است که می‌تواند مسابقات بزرگ ملی، منطقه‌ای و حتی جهانی در آن برگزار شود که نه تنها فرصت سنگ نوردی را به حرفه‌ای‌های این ورزش می‌دهد، بلکه امکان کایاک سواری را هم به قایقران‌هایی می‌دهد که دوست دارند در رودخانه خروشان پایین صخره ورزش کنند.

یادمان میرزا کوچک

میرزا کوچک‌خان جنگلی در ارتفاعات ماسال بر اثر کولاک در گذشت. او در حالی که ارتفاعات آلاله پشته را به عنوان منطقه امن در نظر گرفته و قصد گذر از این منطقه و رسیدن به خلخال را داشت، بر اثر کولاک و یخبندان به شهادت رسید که در این محل سنگ یادبودی نصب شده است.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :